Центр східноєвропейських наукових студій

Презентація книги про Дрогобицьку солеварню

5 квітня 2023 р. у головному корпусі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (ауд. 20) відбулася презентація монографії «Дрогобицька солеварня: нарис історії від найдавніших часів до початку ХХІ ст.», авторами якої виступили члени Центру східноєвропейських наукових студій, науковці-історики Микола Галів, Леонід Тимошенко, Василь Ільницький, Юрій Стецик, Світлана Біла, Богдан Лазорак, Ірина Лозинська, Руслана Попп, Володимир Галик. Модерував захід завідувач кафедри історії України та правознавства, голова Центру східноєвропейських наукових студій професор Василь Ільницький.

Презентація розпочалася зі вступного слова проректора з наукової роботи професора Миколи Пантюка, який підкреслив значимість дослідження дрогобицьких істориків у контексті не лише української, але й європейської культури. Науковий редактор монографії професор Микола Галів розповів про роботу над книгою у рамках напрацювання проєкту комплексної програми ревіталізації Дрогобицької солеварні та прилеглої території (2021 р.), окреслив структуру монографії й закликав до подальшої співпраці громадськості, представників владних органів, меценатів і науковців задля реалізації більш масштабних дослідницьких проєктів з історії нашого краю. Автори монографії професор Леонід Тимошенко, доценти Богдан Лазорак, Володимир Галик, Світлана Біла, Руслана Попп коротко охарактеризували результати досліджень, представлені у відповідних розділах, навели задля ілюстрації низку цікавих фактів з історії Дрогобицької солеварні. Голова громадської організації «Прорив-місто» Олег Дукас відзначив необхідність реалізації програми ревіталізації солеварні, наголосивши на тому, що саме історики Дрогобицького університету змогли втілити в життя одне із завдань зазначеної програми. Привітав авторів монографії і директор Державного підприємства «Солевиварювальний дрогобицький завод» Олег Петренко, який, до слова, на декілька місяців надав у розпорядження дослідників архівну документацію підприємства.

Спонсором видання презентованої книги виступив Видавничий Дім «Гельветика» на чолі з директором Олегом Головком, який розповів присутнім про масштабну діяльність очолюваної ним видавничо-поліграфічної компанії, у складі якої низка відомих українських і зарубіжних видавництв. Він підкреслив результативну співпрацю з науковцями Дрогобицького університету, котра проявилася у виданні численних монографії і збірників наукових праць. В обговоренні книги також взяли участь представники громадськості та органів місцевого самоврядування.

Наголосимо, що монографія побачила світ завдяки активній підтримці Центру українсько-європейського наукового співробітництва (голова – професор Михайло Віхляєв) та Центру східноєвропейських наукових студій (голова – професор Василь Ільницький).